Filozofie společnosti

Orientujeme se na výstavbu rodinných domů s vysokou mírou technologizace, energetické úspornosti a ohleduplnosti vůči životnímu prostředí. Vysoký komfort a bezpečné bydleni umožňuje systém inteligentní domácnosti, zahrnující rovněž gsm bránu k ovládání veškeré elektroinstalace přes mobil či notebook napojený na internet. Solární kolektory zajišťují ohřev teplé vody, pomocí centrálního vysavače lze udržovat čistotu bez prachu a hlučnosti, systém suchého zdění ušetří dům nadbytečné vlhkosti a uživatele respiračních potíží. Tepelný štít (zateplení podlahy, střechy a fasády) společně s podlahovým vytápěním zaručuje nízkoenergetický profil domu, který lze optimalizovat přidáním rekuperační jednotky k řízenému větrání.


inHome, inteligentní domácnost...

inHome je řešení pro moderní bydlení, které vyvinula společnost Insight Home, a.s. spolu s partnery. Díky technologickému pokroku v posledních dvou letech se to, co se dříve označovalo jako dům budoucnosti nebo inteligentní dům stalo realitou. inHome nabízí pohodlný a bezpečný životní styl, který navíc může být šetrný k životnímu prostředí. inHome vám otevře nové možnosti využití volného času. Vše začíná od projektu, který definuje rozsah celého řešení, které je vždy modulární. Srdcem inHome je centrální systém, který díky potřebné infrastruktuře a jednotlivých aktivních prvků pomáhá automatizovat provoz domu. Ovládání a řízení celého systému je velmi jednoduché a intuitivní. inHome se samozřejmě také stará o zabezpečení domácnosti a poskytuje vám kdykoliv a kdekoliv přehled o jejím aktuálním stavu. Důležitým faktorem je optimální a efektivní ovládání tepelné techniky, díky čemuž se dosahuje velkých finančních úspor a systém je tím šetrný životnímu prostředí. Samozřejmostí je napojení veškerého osvětlení do centrálního systému a navázání na vaše činnosti. inHome umožňuje velmi komfortní komunikaci mezi členy domácnosti a v neposlední řadě se stará i o zábavu. Aby vše fungovalo bezproblémově, zajišťujeme klientům pravidelný servis.

www.insighthome.eu
Představení inteligentní domácnosti na www.youtube.com


Solární kolektory k ohřevu TUV...

Celoroční provoz k ohřevu užitkové vody.
Snížení energetické závislosti.
Úspora nákladů za energii k ohřevu TUV až 80 % roční spotřeby.
Neutrální klima bez zplodin CO2!
Částečná imunita vůči zvyšování cen fosilních paliv.
Solární zařízení jsou nenáročná na údržbu a mají životnost až 30 let.

Bramac solar.pdf


Dryfix technologie suchého zdění bez vlhkosti...

Systém zdění značky POROTHERM DRYFIX.SYSTEM je velice rychlý, přesný a zajímavý hlavně tím, že nepoužívá žádnou maltu, ani lepidlo. Systém využívá lepící pěnu DRYFIX, která dokonale a přesně spojí skládané cihly a to pevně, bez zbytečných odpadů a dalších pracovních procedur. Výrazným plusem systému je rovněž fakt, že lze zdít takřka za každého počasí.

Porotherm Dryfix.pdf


Nízkoenergetický izolační a topný systém...

Fasádní tepelný systém Baumit.
Tepelná izolace střechy Isover, Paroc alt. Climatizer Plus.
Zvýšené zateplení podlahy.
Sedmikomorová okna s izolačním trojsklem.


Kategorie energetické náročnosti
dle vyhlášky 147/2007 Sb.
Roční spotřeba budovy
(kWh/m2)
G - Mimořádně nehospodárná stavby z 80. a 90. let Více než 286
F – Velmi nehospodárná 241 – 286
E – Nehospodárná 192 – 240
D – Nevyhovující 143 – 191
C – Vyhovující standard současných novostaveb 98 – 142
B – Úsporná standard Green Motion, s.r.o. 51 – 97
A – Mimořádně úsporná Méně než 51
Pasivní domy Méně než 15


Centrální vysavač s dálkovým ovládáním...

Zásadní výhodou centrálního vysavače je, že v žádném případě nevíří prach. Tento fakt vychází z jednoduchého principu umístění centrální vysavačové jednotky mimo obytné prostory. Od této jednotky je veden potrubní systém k jednotlivým zásuvkám rozmístěným po domě tak, aby hadice o standardní délce 9 m dosáhla všude tam, kde je potřeba vysávat prach. Ten pak spolu se vzduchem projde hadicí a potrubím až k jednotce, kde je kvalitně přefiltrován a pak vyfouknut ven mimo dům. Nejjemnější částečky, pyly a alergeny 100% opouští uklízené prostory. Centrální vysavač je navíc výkonnější. Může být totiž osazen kvalitním motorem těžší konstrukce, protože na hmotnost výrobku, který je přišroubován na zeď, nemusí být brán zřetel. Je absolutně tichý, veškerý hluk se odehrává mimo uklízený prostor. Snadno se s ním zachází, protože již nemusíte přenášet vysavač, ale jenom lehkou hadici. Zásuvka bývá zpravidla jedna až dvě na patro, takže u běžných domů o půdorysu 10 × 10 m lze z jednoho místa vysát celé patro. Vysávání schodiště je navíc s centrálním vysavačem neobyčejně snadné a rychlé.

www.centralni-vysavace-husky.cz/


Rekuperace vzduchu...

Rekuperace neboli řízená výměna tepla pomáhá při snížení energetických ztrát, odpadní vzduch je dále zpracován a teplo je využito zpět do domu, nebo bytu. Spolu s kvalitní izolací je nezbytnou součástí nízkoenergetických a pasivních domů. Rekuperace zajišťuje dostatek čerstvého vzduchu s minimálními tepelnými ztrátami (běžně je účinnost až 90 %). Mezi další vynikající vlastnosti rekuperace patří i snižování vlhkosti.

Rekuperace.pdf